Τελική Φάση Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας

Σας ενημερώνουμε ότι έπειτα από την συγχώνευση των γκρουπ της Τελικής Φάσης του Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος Α κατηγορίας, σας επισυνάπτουμε ορθή επανάληψης της προκήρυξης . Επίσης ενημερώνουμε ότι το Official Practice στην αίθουσα TenPin θα γίνει τη Παρασκευή 20/5/2022 και ώρα 16:00-19:30 και μπορείτε να επικοινωνήσετε με την αίθουσα στα 2310421412 & 6948862081 (Κωνσταντίνος Κίτσος) για κράτηση διαδρόμων και την καλύτερη εξυπηρέτησή σας.

Wild Cards – Τελική Φάση Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας

Οι αθλητές και αθλήτριες της Α’ κατηγορίας που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στα τελικά της Α’ κατηγορίας, παρακαλούνται όπως δηλώσουν τη συμμετοχή τους στο ηλεκτρονικό σύστημα της Ε.Ο.Α.Α έως και το Σάββατο 14/5/2022.

Για την ομαλότερη διεξαγωγή της διοργάνωσης, αποφασίστηκε η χρήση των Wild Cards και από την Κυριακή 15/5/2022 το σύστημα θα δέχεται συμμετοχές από αθλητές Α κατηγορίας που έχουν μέσο όρο άνω του 185,00 σε 30 παιχνίδια, και από αθλήτριες Α κατηγορίας που έχουν αντίστοιχα 165,00 μέσο όρο και άνω, σε 30 παιχνίδια.

Συγκεκριμένα αθλητές και αθλήτριες που θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στα τελικά της κατηγορίας αναφέρονται στους κάτωθι πίνακες:

ΑΘΛΗΤΕΣ

Α/ΑΟνοματεπώνυμοΣύλλογοςΠαιχν.Μ.Ο.
1ΦΩΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣIBC42195,47
2ΜΑΡΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣΑ.Σ.Μ. ΧΑΝΙΑ 200042194,53
3ΚΑΛΥΒΑΣ ΑΛΚΗΣΑ.Σ.Μ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ36193,3
4ΦΑΝΟΥΡΓΙΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ42193
5ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣΣΤΡΙΚΕ36192,47
6ΚΑΡΑΤΖΗΣ ΑΣΤΡΙΝΟΣΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ30192,2
7ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣΘΕΣΣΑΛΙΑ 201436192,17
8ΒΑΛΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣΟ.Μ.ΛΑΜΙΑΣ30191,03
9ΖΓΟΥΡΙ ΜΗΤΡΟΣΤΡΙΚΕ36190,8
10ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣΑΕΚ ΜΠΟΟΥΛΙΝΓΚ42190,73
11ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΑ.Σ.Μ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ42190,63
12ΨΥΡΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΣΤΡΙΚΕ30190,33
13ΑΒΡΑΜΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΣΣ.Τ.Ρ.Α.Ι.Κ.ΕΡ.Σ.36188,97
14ΤΡΥΠΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΑ.Σ.Μ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ36188,8
15ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣΣΤΡΙΚΕ42188,43
16ΛΑΛΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ36187,93
17ΜΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΑ.Σ.Μ. ΧΑΝΙΑ 200042187,57
18ΒΟΥΒΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΣΤΡΙΚΕ36187,03
19ΜΠΟΥΚΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΟ.Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ42186,87
20ΓΚΡΙΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΑ.Σ.Μ. ΛΑΡΙΣΑΣ36186,8
21ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣΟ.Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ42186,6
22ΠΕΛΕΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣΑ.Σ.Μ. ΑΝ.ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΥΘΗΡΟΣ36186,13
23ΓΡΕΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΑ.Σ.Μ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ36185,87
24ΑΝΔΡΟΒΙΤΣ ΜΑΡΙΟΣΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ36185,87
25ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΑ.Σ.Μ.Θ. Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ42185,8
26ΠΑΧΟΥΛΗΣ ΒΡΕΤΤΟΣΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ42185,7
27ΠΛΙΑΚΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣΘΕΣΣΑΛΙΑ 201436185,1
28ΟΡΕΣΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑ.Σ.Μ. Ο ΚΟΣΜΟΣ36185,03

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

α/αΟνοματεπώνυμοΣύλλογοςΠαιχν.Μ.Ο.
1ΑΥΓΕΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗΟ.Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ39174,8
2MUCA ARJOLAΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ42174,17
3ΑΓΟΡΑΣΤΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗΑ.Σ.Μ.Θ. Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ36172,77
4ΒΡΕΤΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΑ.Σ.Μ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ36169,8
5ΤΣΙΑΜΑΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΑΡΙΑΟ.Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ42169,53
6ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΣ.Π.Μ. ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΠΑΤΗΣΙΩΝ42169
7ΠΕΤΜΕΖΑ ΑΛΚΙΝΟΗΘΕΣΣΑΛΙΑ 201442167,53
8ΜΠΑΛΑΣΙΔΟΥ ΧΡΥΣΗΣ.Τ.Ρ.Α.Ι.Κ.ΕΡ.Σ.36166,8
9ΜΠΕΡΤΗ ΘΕΜΙΣΣ.Τ.Ρ.Α.Ι.Κ.ΕΡ.Σ.36165,9
10ΑΡΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗΑ.Σ.Μ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ36165,63
11ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗΑ.Σ. ΑΕΤΟΣ ΘΡΙΑΣΙΟΥ30165,33

Τελική Φάση του Πανελληνίου Ομαδικού Πρωταθλήματος Μπόουλινγκ Γυναικών 2021 – 2022

Η Ελληνική Ομοσπονδία Αθλημάτων Ακριβείας, προκηρύσσει την Τελική Φάση του Πανελληνίου Ομαδικού Πρωταθλήματος Μπόουλινγκ Γυναικών 2021 – 2022.

Τελική Φάση Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας

Η Ελληνική Ομοσπονδία Αθλημάτων Ακριβείας προκηρύσσει την Τελική Φάση του Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας.  

Τελική Φάση Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας

Η Ελληνική Ομοσπονδία Αθλημάτων Ακριβείας προκηρύσσει την Τελική Φάση του Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.  

Ρεκόρ, χαμόγελα και πολλές υποσχέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ηλικιών

Με ρεκόρ και πολλά χαμόγελα ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μπόουλινγκ Νέων Ηλικιών 2021-2022, στο “Cosmos Bowling” στον Αγ. Ιωάννη Ρέντη, στο οποίο συμμετείχαν 62 αθλητές και αθλήτριες (36 αγόρια, 26 κορίτσια), αριθμός που στέλνει ελπιδοφόρα μηνύματα και δημιουργεί αισιοδοξία για την ανάπτυξη του αθλήματος στη χώρα μας.

Η Κωνσταντίνα-Μαρία Τσιαμανή του Ο.Π.Μ. Θεσσαλονίκης σημείωσε πανελλήνιο ρεκόρ στους προκριματικούς της κατηγορίας Νεανίδων με 1.333 κορύνες, ενώ πρωταθλητές Ελλάδας αναδείχθηκαν ανά κατηγορία ο Αναστάσιος Εξάρχου της ΑΕΚ Μπόουλινγκ στους Εφήβους, η Χρυσούλα-Άννα Αυγερινού του Α.Σ.Μ. Δάφνης στις Νεάνιδες, ο Φίλιππος-Κωνσταντίνος Χατζηδημητρίου της ΑΕΚ Μπόουλινγκ στους Παίδες και η Άρτεμις Μάνθου του Α.Σ.Μ. Δάφνης στις Κορασίδες.

Επιπλέον, στις Τριάδες Αγοριών πρώτευσαν οι Κώστας Αλυμαράς / Ιάσων Καρούμπας / Νίκος Μιτσικάρης του Σ.Π.Μ. Σπόρτινγκ Πατησίων και στις Τριάδες Κοριτσιών οι Ελένη Λαμπρινίδου / Καλλιόπη Συνιοράκη / Ευφροσύνη Τσιαμάνη της ΑΕΚ Μπόουλινγκ και του Α.Σ.Μ. Κόσμος.

Στο περιθώριο των αγώνων, ο Πρόεδρος της Ε.Ο.Α.Α. Γιώργος Λαμπράκης απένειμε τιμητική πλακέτα στην ιδιοκτήτρια του “Cosmos Bowling” Ευαγγελία Κυβέλου, ευχαριστώντας την για την ευγενική παραχώρηση της αίθουσας για τη διεξαγωγή του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος και για τη διαρκή προσφορά της προς τις νέες ηλικίες.

Η Ε.Ο.Α.Α. ευχαριστεί, επίσης, την Άντα Κρητίδη και τον Λουκά Σακελλαρίου για το φωτογραφικό υλικό από τους αγώνες.

Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα 2021-2022 Τελικά Β’ κατηγορίας Ανδρών/Γυναικών

Έπειτα από εισήγηση της Τεχνικής Επιτροπής για τη διοργάνωση του Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος 2021-2022 Τελικά Β Κατηγορίας Ανδρών/Γυναικών που θα διεξαχθεί από 30/4 έως 01/5 στην αίθουσα Royal Bowling, ανακοινώνουμε τους πίνακες του 50% των αθλητών και του 50% των αθλητριών της Β κατηγορίας που καλύπτουν τα κριτήρια των 30 παιχνιδιών (5 από τους 7 ολοκληρωμένους σταθμούς) σε κάθε περιφέρεια και προκρίνονται στα τελικά της Β κατηγορίας.

Επιπλέον έπειτα από εισήγηση της Τεχνικής Επιτροπής αποφασίστηκε η παροχή δύο Wild Card, μία για τους άνδρες και μία για τις γυναίκες, με γνώμονα την ισοβαθμία τους με τους τελευταίους προκρινόμενους, καθώς και με τον αποτελεσματικότερο τρόπο διεξαγωγής των τελικών. Η πρώτη κάρτα θα δοθεί στον Βανιά Παντελή του Ο.Π.Μ. Θεσσαλονίκης από τη Β’ Περιφέρεια και η δεύτερη κάρτα θα δοθεί στην αθλήτρια Ορεστίδου Ευαγγελία του Α.Σ.Μ. Ο Κόσμος από την Α’ Περιφέρεια.

Συγκεκριμένα οι προκρίσεις ανά περιφέρεια είναι:

Α’ Περιφέρεια – Αττικής 19 άνδρες και 7 γυναίκες
Β’ Περιφέρεια – Μακεδονίας-Θράκης 5 άνδρες και 4 γυναίκες
Γ’ Περιφέρεια – Κρήτης 4 άνδρες και 2 γυναίκες
Δ’ Περιφέρεια – Κεντρικής Ελλάδας 4 άνδρες και 1 γυναίκα
Ε’ Περιφέρεια – Δυτικής Ελλάδας 2 άνδρες και 0 γυναίκες.

Σύνολο Πανελλαδικά 34 άνδρες και 14 γυναίκες.

Αναλυτικά:

Περιφέρεια Αττικής – Άνδρες

Α/ΑΟνοματεπώνυμοΣωματείοΠαιχνίδιαΒαθμοί
1ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ42143
2ΛΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΑΕΚ ΜΠΟΟΥΛΙΝΓΚ30142
3ΚΑΡΔΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ42124
4ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ42120
5ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣΑ.Σ.Μ. ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ42116
6ΔΕΡΒΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣΑΕΚ ΜΠΟΟΥΛΙΝΓΚ42111
7ΚΟΚΛΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣΑ.Σ.Μ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ36110
8ΤΟΥΜΛΕΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΑ.Σ.Μ. Ο ΚΟΣΜΟΣ36110
9ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΑ.Σ.Μ. Ο ΚΟΣΜΟΣ30108
10ΚΑΡΑΝΔΡΕΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣΑ.Σ.Μ. Ο ΚΟΣΜΟΣ42104
11ΠΡΙΜΗΚΥΡΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣΑ.Σ.Μ. Ο ΚΟΣΜΟΣ36103
12ΚΑΡΑΤΣΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΑ.Σ.Μ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ36102
13ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣΣ.Τ.Ρ.Α.Ι.Κ.ΕΡ.Σ.36100
14ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΗΣ ΜΙΛΤΟΣΑ.Σ.Μ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ3999
15ΚΑΤΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑ.Σ. ΑΕΤΟΣ ΘΡΙΑΣΙΟΥ4298
16ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑ.Σ.Μ. Ο ΚΟΣΜΟΣ4294
17ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣΣΤΡΙΚΕ3693
18ΚΟΥΝΟΥΠΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣΑ.Σ.Μ. Ο ΚΟΣΜΟΣ4293
19ΚΟΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ4292

Περιφέρεια Αττικής – Γυναίκες

Α/ΑΟνοματεπώνυμοΣωματείοΠαιχνίδιαΒαθμοί
1ΠΑΝΤΙΕΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ42140
2ΜΑΡΜΑΤΑΚΗ ΑΘΗΝΑΑ.Σ.Μ. Ο ΚΟΣΜΟΣ42137
3ΜΗΝΔΡΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑΑ.Σ.Μ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ42132
4ΜΑΝΩΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΑ.Σ.Μ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ36130
5GIRNEATA GABRIELA MIRELAΑ.Σ.Μ. Ο ΚΟΣΜΟΣ42128
6ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗ ΕΥΔΟΞΙΑΑ.Σ.Μ. ΔΑΦΝΗΣ42121
7ΟΡΕΣΤΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΑ.Σ.Μ. Ο ΚΟΣΜΟΣ30121

Περιφέρεια Μακεδονίας/Θράκης – Άνδρες

Α/ΑΟνοματεπώνυμοΣωματείοΠαιχνίδιαΒαθμοί
1ΚΑΡΑΜΠΟΥΡΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΑ.Σ.Μ. ΔΕΚΑ ΚΟΡΥΝΕΣ ΤΕΝ ΠΙΝ42144
2ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΑ.Σ.Μ. ΔΕΚΑ ΚΟΡΥΝΕΣ ΤΕΝ ΠΙΝ30139
3ΡΩΣΣΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣΟ.Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ30137
4ΑΛΝΤΑΛΗΣ ΝΑΕΛΑ.Σ.Μ. ΔΕΚΑ ΚΟΡΥΝΕΣ ΤΕΝ ΠΙΝ36124
5ΒΑΝΙΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣΟ.Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ42124

Περιφέρεια Μακεδονίας/Θράκης – Γυναίκες

Α/ΑΟνοματεπώνυμοΣωματείοΠαιχνίδιαΒαθμοί
1ΚΑΛΑΜΑΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΑΡΙΑΟ.Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ42156
2ΧΑΤΖΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑΟ.Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ42144
3ΝΤΙΚΑ ΜΑΡΙΕΤΤΑΟ.Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ42126
4ΚΑΤΣΑΚΟΥΛΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗΟ.Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ42126

Περιφέρεια Κρήτης – Άνδρες

Α/ΑΟνοματεπώνυμοΣωματείοΠαιχνίδιαΒαθμοί
1ΓΙΟΒΑΝΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣΑ.Σ.Μ. ΧΑΝΙΑ 200036140
2ΚΩΣΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣIBC42139
3ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣIBC36138
4ΠΑΞΙΜΑΔΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣIBC42130

Περιφέρεια Κρήτης – Γυναίκες

Α/ΑΟνοματεπώνυμοΣωματείοΠαιχνίδιαΒαθμοί
1ΜΑΝΙΤΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΑ.Σ.Μ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ42148
2ΔΑΜΙΑΝΑΚΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑΑ.Σ.Μ. ΧΑΝΙΑ 200042144

Περιφέρεια Κεντρικής Ελλάδας – Άνδρες

Α/ΑΟνοματεπώνυμοΣωματείοΠαιχνίδιαΒαθμοί
1ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣΑ.Σ.Μ. ΛΑΡΙΣΑΣ42148
2ΚΟΥΚΟΥΛΙΑΦΚΑΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΘΕΣΣΑΛΙΑ 201430140
3ΤΣΙΟΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΟ.Μ.ΛΑΜΙΑΣ30129
4ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣΟ.Μ.ΛΑΜΙΑΣ30127

Περιφέρεια Κεντρικής Ελλάδας – Γυναίκες

Α/ΑΟνοματεπώνυμοΣωματείοΠαιχνίδιαΒαθμοί
1ΑΛΕΞΑΚΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥΟ.Μ.ΛΑΜΙΑΣ30160

Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας – Άνδρες

Α/ΑΟνοματεπώνυμοΣωματείοΠαιχνίδιαΒαθμοί
1ΒΕΡΓΙΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΑ.Σ.Μ.Θ. Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ42154
2ΚΑΣΙΑΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΑ.Σ.Μ.Θ. Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ42148

Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Μπόουλινγκ Νέων Ηλικιών 2021-2022 – Νέο Γκρουπ

Η Ελληνική Ομοσπονδία Αθλημάτων Ακριβείας αποφάσισε, λόγω αυξημένων συμμετοχών στο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Μπόουλινγκ Νέων Ηλικιών 2021-2022, τη δημιουργία νέου γκρουπ για τη Φάση Α για την ομαλότερη διεξαγωγή του αγώνα και ενημέρωσε όλα τα σωματεία των αθλητών και αθλητριών που συμμετέχουν.

Τελικά Πανελληνίου Ομαδικού Πρωταθλήματος Γυναικών 2022 – Νέα Ημερομηνία

Έπειτα από εισήγηση της Τεχνικής Επιτροπής και λαμβάνοντας υπόψιν την έναρξη των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2022, ανακοινώνουμε την αλλαγή ημερομηνίας των Τελικών Πανελληνίου Ομαδικού Πρωταθλήματος Γυναικών 2022 που θα διεξαχθούν στο Royal Bowling, για τις 28 και 29 Μαΐου 2022.

Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Μπόουλινγκ Νέων Ηλικιών 2021-2022

Η Ελληνική Ομοσπονδία Αθλημάτων Ακριβείας προκηρύσσει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μπόουλινγκ Νέων Ηλικιών 2021-2022 όπου θα διεξαχθεί στο Cosmos Bowling στις 16 & 17 Απριλίου 2022.