ΝΕΑ

Αγώνες, Διοργανώσεις
31 Μαρτίου 2024
Αποτελέσματα Τελικής Φάσης Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μπόουλινγκ Νέων Ηλικιών 2023-2024

Σας γνωρίζουμε τα αποτελέσματα της Τελικής Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μπόουλινγκ Νέων Ηλικιών 2023-2024 (Ατομικό / Δυάδες / Τριάδες), που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα “Cosmos Bowling” στον Άγιο Ιωάννη Ρέντη.

Οι νικητές-νικήτριες ανά κατηγορία:

ΑΤΟΜΙΚΟ ΕΦΗΒΩΝ
1. Αναστάσης Εξάρχου (ΑΕΚ Μπόουλινγκ)
2. Πολύδωρος Αγγελάκης (Iraklion Bowlers Club)
3. Γιάννης Ξύδας (ΣΤΡΑΪΚΕΡΣ)
Καλύτερο παιχνίδι: Αναστάσης Εξάρχου (ΑΕΚ Μπόουλινγκ) 280

ΑΤΟΜΙΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
1. Αλεξάνδρα Γιανναδάκη (ΑΕΚ Μπόουλινγκ)
2. Ειρήνη Λαμπράκη (Iraklion Bowlers Club)
3. Άρτεμις Μάνθου (ΑΣΜ Δάφνης)
Καλύτερο παιχνίδι: Αλεξάνδρα Γιανναδάκη (ΑΕΚ Μπόουλινγκ) 249

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΑΙΔΩΝ
1. Ανδρέας Αντωνίου (ΑΣΜ Αν. Αττικής Κύθηρος)
2. Νίκος Αλεξάκης (ΑΕΚ Μπόουλινγκ)
3. Σπύρος Μπούφεσης (ΑΣΜΘ Μέγας Αλέξανδρος)
Καλύτερο παιχνίδι: Ανδρέας Αντωνίου (ΑΣΜ Αν. Αττικής Κύθηρος) 251

ΑΤΟΜΙΚΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1. Βαλεντίμη Ζγούρι (ΑΣ ΣΤΡΙΚΕ)
2. Μαρία Πιππίδη (ΑΣΜΚ)
Καλύτερο παιχνίδι: Βαλεντίμη Ζγούρι (ΑΣ ΣΤΡΙΚΕ) 139

ΔΥΑΔΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ (ΕΦΗΒΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ)
1. Γιάννης Ξύδας (ΣΤΡΑΪΚΕΡΣ) / Μανώλης Ψωμάς (ΑΣΜ Δάφνης)
2. Πολύδωρος Αγγελάκης (Iraklion Bowlers Club) / Μαρίνος Λαμπράκης (Iraklion Bowlers Club)
3. Αναστάσης Εξάρχου (ΑΕΚ Μπόουλινγκ) / Φραγκίσκος Μάριος Χατζηδημητρίου (ΑΕΚ Μπόουλινγκ)

ΔΥΑΔΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ)
1. Ελευθερία Καρυγιάννη (ΑΣΜΚ) / Ειρήνη Λαμπράκη (Iraklion Bowlers Club)
2. Ιουλία Βαρδουλάκη (ΑΕΚ Μπόουλινγκ) / Χρυσούλα Μωραΐτη (ΑΕΚ Μπόουλινγκ)
3. Αλεξάνδρα Γιανναδάκη (ΑΕΚ Μπόουλινγκ) / Χριστίνα Φαρμάκη (ΑΕΚ Μπόουλινγκ)

ΤΡΙΑΔΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ (ΕΦΗΒΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ)
1. Κώστας Βασιλειάδης (ΑΣΜ Χαλκίδας Εύριπος) / Μιλτιάδης Δερτουζιάδης (ΑΣΜΚ) / Φίλιππος Κωνσταντίνος Χατζηδημητρίου (ΑΕΚ Μπόουλινγκ)
2. Πολύδωρος Αγγελάκης (Iraklion Bowlers Club) / Ασημάκης Κανελλόπουλος (ΑΕΚ Μπόουλινγκ) / Γιώργος Ορεστίδης (ΑΣΜ Κόσμος)
3. Κοσμάς Ασημακόπουλος (ΑΣΜΚ) / Αναστάσης Εξάρχου (ΑΕΚ Μπόουλινγκ) / Διονύσης Ραζός (ΑΣΜ Κόσμος)

ΤΡΙΑΔΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ)
1. Ειρήνη Λαμπράκη (Iraklion Bowlers Club) / Άρτεμις Μάνθου (ΑΣΜ Δάφνης) / Χαρά Τσιρκινίδου (ΑΣΜΘ Μέγας Αλέξανδρος)
2. Αλέξια Χασράμα (ΑΣΜ Κόσμος) / Βαλεντίμη Ζγούρι (ΑΣ ΣΤΡΙΚΕ) / Δανάη Μπαζιώτη (ΑΣ ΣΤΡΙΚΕ)
3. Ιουλία Βαρδουλάκη (ΑΕΚ Μπόουλινγκ) / Χρυσούλα Μωραΐτη (ΑΕΚ Μπόουλινγκ) / Αλεξάνδρα Δέσποινα Πανουσάκη (ΑΕΚ Μπόουλινγκ)

Συγχαρητήρια στους νικητές-νικήτριες και σε όλους τους συμμετέχοντες και συμμετέχουσες!